Notice: Array to string conversion in /home/h167248/domains/ahvazclinic.ir/public_html/wp-content/themes/clinicmehrzad/header.php on line 9
کاشت مو | کاشت مو اهواز | کاشت مو خوزستان | هزینه کاشت مو

کاشت مو

می 14, 2020
تعداد بازدید : 2307

کاشت مو اهواز خوزستان

کلینیک اهواز با سال ها تجربه در زمینه کاشت مو آماده خدمت رسانی به شما در زمینه کاشت مو است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کاشت مو اهواز خوزستان

پیش از بررسی روش های کاشت مو به توضیح مختصر کاشت مو و دلایل مختلف آن می پردازیم.
تعریف همه ما از زیبایی چیست؟
مردم همواره به دنبال داشتن اندام متناسب و یا صورتی زیبا هستند و برای کسب این خصوصیات نیز همواره در تلاش هستند حال با انجام ورزش و یا انجام عمل های زیبایی مانند جراحی بینی و…
اما آیا چیز دیگری نیز وجود دارد که بتواند این زیبایی را دو چندان کند؟
پاسخ این پرسش بسیار ساده است، بله مو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت یک زن و یا مرد دارد. اگر ما بخواهیم زیبایی یک فرد را برای شخص دیگری توصیف کنیم علاوه بر زیبایی صورت و تناسب اندام او به توصیف مو ها از جمله پر پشتی، نرمی، بلندی و… مو های اون نیز می پردازیم چرا که مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی هر شخص دارد به همین دلیل داشتن مو و ابرو پر پشت به نوعی یک امتیاز محسوب می شود.

زمانی که تاثیر و اهمیت مو در زیبایی آشکار می شود بحث کاشت مو و انواع روش های کاشت مو  به میان می آید.
عوامل بسیار زیادی سبب می شود که یک فرد برای کاشت مو اقدام کند. کسانی که دارای مو های کم پشتی هستند و یا به دلایلی دچار ریزش مو می شوند که یکی از این دلایل، دلایل ارثی می باشد، برای کاشت مو اقدام می کنند که می توانند کاشت مو به روش FIt،SUT و یا دیگر روش ها را انتخاب کنند.

نحوه کاشت مو

نحوه کاشت مو برای کسانی که اطلاعات کافی درباره کاشت مو ندارند مبهم بوده و با به میان آمدن بحث کاشت مو می خواهند نحوه کاشت مو و انواع روش های مختلف آن را بشناسند، میزان این کنجکاوی در کسانی که دچار ریزش مو هستند و یا به دلایل مختلفی دارای مو های کم پشت هستند و قصد دارند با کاشت مو از شر مو های کم پشت خود خلاص شوند بسیار زیاد است. شما که در حال خواندن این مقاله هستید یقینا به دنبال پی بردن به نحوه کاشت مو، روش های کاشت مو و… هستید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
شاید شنیده باشید که روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد پس با این حال نحوه کاشت مو در هر روش متفاوت بوده به همین دلیل در ادامه به معرفی هر کدام از روش های کاشت مو و نحوه کاشت مو در هر روش می پردازیم.

کلینیک زیبایی اهواز خدمات ویژه ای را در کاشت مو اهواز ارائه می دهد. شما می توانید با تماس تلفنی با ما ارتباط برقرار کنید.

کاشت مو FUT: این روش اولین و قدیمی ترین روش کاشت مو بود. نحوه کاشت مو در این روش به این صورت بود که ابتدا فرد را توسط مقدار زیادی دارو بیهوش می کردند و سپس پزشک بخش هایی از پشت سر که دارای بانک موی مناسبی بود را برای برش انتخاب می کرد و پس از آن در محل هایی از سر که نیاز به پیوند مو داشت و طاس بود پیوند زده می شد. حتما با مطالعه این روش خودتان به معایب بسیار این روش پی بردید اما برای آگاهی بیشتر شما برخی از معایب این روش را بیان می کنیم.
نحوه کاشت مو در این روش فرد را بعد از عمل با عوارض بسیار و دردناکی رو به رو می کرد از جمله این عوارض می توان به بیهوشی، درد های شدید بعد از عمل، بر جای ماندن جای بخیه ها، کم بودن گرافت های مو و… اشاره کرد.

کاشت مو FIT: روش کاشت مو FIT پس از روش FUT توسط پزشکان عرضه شد. این روش به مراتب بهتر از روش پیشین بود چرا که نحوه کاشت مو در این روش نتیجه بهتر و قابل قبول تری داشت که دلیل آن تعداد بیشتر گرافت های برداشت شده بود. نحوه کاشت مو در این روش به این صورت بود که تار های مو به صورت پراکنده از نواحی مختلف پشت سر برداشته می شد و آن را در محل مورد نظر پیوند می زدند. البته مراحل و نحوه کاشت مو در این روش نیز چندان بی عیب نبود و معایبی نظیر استراحت پس از عمل، خونریزی، نقاهت، التهاب و تورم و… را به همراه داشت.

کاشت مو BHT: نحوه کاشت مو در روش BHT دقیقا مانند دو روش پیشین بود اما تنها تفاوتی که در این روش نسبت به دو روش دیگر دیده می شد این بود که مو ها را از دیگر نواحی بدن می کندند و در محل مورد نظر پیوند می زدند. این روش نیز معایب زیادی داشت که مهم ترین آن عدم کسب بازدهی و نتیجه عالی بود.

کاشت مو SUT: روش SUT بهترین روشی است که در حال حاضر تمام کلینیک های مجهز و معتبر جهان از آن استفاده می کنند و سالانه افراد زیادی هستند که با استفاده از این روش پیوند و کاشت مو انجام می دهند.

نحوه کاشت مو در این روش کاملا متفاوت بوده چرا که تمام کار های مربوط به برداشت و کاشت فولیکول های مو توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود و به همین دلیل هیچ گرافتی از مو آسیب نمیبیند در حالی که در چندین روش قبل به دلیل استفاده از هولدر های دستی گرافت های مو در معرض آسیب زیادی قرار می گرفتند. در این روش می توان فولیکول های مو را از دیگر نواحی بدن مانند ریش و نواحی سینه برداشت و در ناحیه مورد نظر پیوند زد.

نکات کاربردی نحوه کاشت مو

نکات کاربردی نحوه کاشت مو هم باید توسط پزشک و هم فرد متقاضی بسیار مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود تا نتیجه دلخواه از کاشت و پیوند مو کسب شود. اولین نکته این است که آیا فرد مناسب کاشت مو است و بستر های اولیه کاشت مو برای او فراهم است یا خیر؟
نحوه کاشت مو به این صورت است که از دیگر نواحی پوست سر که دارای بانک موی خوبی است برای دیگر قسمت های سر که دچار طاسی و ریزش مو شده اند وام گرفته می شود پس باید پزشک به خوبی به این نکته توجه داشته باشد که آیا نواحی پشت سر و بالای گردن فرد دارای بانک موی خوبی است یا خیر.
همچنین نحوه کاشت مو باید به گونه ای باشد که پس از عمل نتیجه دلخواه کسب شود به همین دلیل باید پزشک به بیمار متذکر شود که قبل از اقدام به کاشت مو و همچنین انتخاب روش و نحوه کاشت مو باید عوامل ریزش مو را برطرف کند چرا که اگر این عوامل درمان و برطرف نشوند پس از مدتی مو های پیوند شده را نیز دچار ریزش می کند و در این صورت تمام هزینه ها و زمانی که برای کاشت مو صرف کرده اید به هدر می رود.

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو به روش SUT ممکن است برای بسیاری از افرادی که قصد کاشت مو دارند مبهم باشد و بلافاصله با شنیدن عبارت ” کاشت مو به روش SUT” بپرسند روش SUT چیست؟
در کاشت مو به روش SUT تمام تلاش پزشکان در راستای حفظ بانک موی بیمار و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به فولیکول های مو در زمان برداشت و کاشت است. تفاوت بسیاری که در این روش نسبت به روش های گذشته وجود دارد سبب شده است که کاشت مو به روش SUT یک روش نوین شناخته شود و تحول عظیمی نیز در این زمینه ایجاد کند.
در کاشت مو به روش SUT تمام عملیات برداشت فولیکول های مو به وسیله یک دستگاه اتوماتیک انجام می شود. به دلیل برداشت فولیکول ها به صورت پراکنده، پس از عمل به هیچ عنوان نمی توان تشخیص داد که شخص کاشت مو انجام داده است و این مسئله یک امتیاز برای این روش می باشد.

روش کاشت مو

نحوه کاشت مو به روش SUT

نحوه کاشت مو به روش SUT تفاوت چندانی با روش های FIT و micro FIT ندارد و همانطور که در فوق ذکر شد تنها تفاوتی که در این روش دیده می شود این است که عملیات برداشت فولیکول های مو توسط دستگاه انجام می شود در حالی که در روش FIT عملیات برداشت فولیکول ها با هولدر های دستی انجام می شد.

کاشت مو خوزستان

می توان گفت در کاشت مو به روش SUT میزان آسیب دیدگی گرافت های مو صفر است چرا که ابزار برش در این روش داخل درم را تنها یک میلیمیتر باز می کند و توسط دستگاه تمام ساختار مو (گرافت مو) بیرون کشیده می شود و در محل مورد نظر کاشته می شود. پس از کاشت گرافت های مو، بافت های پیوندی را توسط دستگاه به درون میکرو برش هایی که ایجاد شده است در درم وارد می کنند.
در این روش بهترین فولیکول های مو توسط پزشک برداشته می شود و بر خلاف دیگر روش ها، جای زخم بسیار کوچک بوده که دوران بهبودی آن ها نیز بسیار کم است. در کاشت مو به روش SUT دوران نقاهت بسیار کم بوده و این روش اسکار های زیادی بر جای نمی گذارد.
از دیگر مزیت های این روش این است که علاوه بر ناحیه پوست سر می توان از نواحی دیگر بدن مانند سینه و یا ریش فرد نیز فولیکول های مو را برداشت.

هزینه کاشت موهزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو به عوامل متفاوتی مانند تعداد گرافت های مو، روش انتخابی بیمار برای کاشت مو و مکان و شهری که در آن کاشت مو انجام می شود و… بستگی دارد. مسئله هزینه کاشت مو  بسیار مهم بوده و در تصمیم گیری یک بیمار برای انتخاب این روش و یا دیگر روش ها تاثیر بسیاری دارد.
اما بیمار در حین تصمیم گیری برای انتخاب بهترین روش باید به چند نکته توجه داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
بیمار نباید سلامتی و نتیجه کاشت مو را فدای قیمت و هزینه های عمل کند. درست است که در روش های قدیمی کاشت مو، هزینه ها بسیار پایین تر از کاشت مو به روش های جدید است اما در روش های قدیمی تمام عملیات برداشت فولیکول های مو و همچنین کاشت آن ها به صورت دستی انجام می شود و از هیچ دستگاهی استفاده نمی شود به همین دلیل درصد آسیب دیدگی گرافت های مو بسیار افزایش می یابد.

اما در کاشت مو به روش های جدید به دلیل برداشت گرافت های مو توسط دستگاه می توان گفت آسیب رسیدن به گرافت ها غیر ممکن است و همچنین نتیجه کاشت مو نیز موفقیت آمیز خواهد بود.

خدمات مرتبط

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*