Notice: Array to string conversion in /home/h167248/domains/ahvazclinic.ir/public_html/wp-content/themes/clinicmehrzad/header.php on line 9
مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو

مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو

می 14, 2020
تعداد بازدید : 790

مراقبت های قبل از کاشت مو

مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو

کاشت مو یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی در بین بیشتر مردان و حتی برخی خانم ها که از کم پشتی مو رنج می برند است این نوع جراحی تاثیر بسیار زیادی را در چهره افراد و بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها دارد.

در جراحی کاشت مو نیز مانند سایر جراحی ها برای نتیجه بهتر نیاز به مراقبت هایی است که نه تنها بعد از کاشت در نظر داشت بلکه به توصیه بیشتر جراحان زیبایی، مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو در نتیجه بهتر جراحی بسیار حائز اهمیت است حال ما در این بخش به مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو و اهمیت آن در نتیجه بهتر پس از پیوند و جراحی کاشت مو می پردازیم.
در اولین گام برای کاشت مو انجام مشاوره تخصصی با جراح زیبایی بسیار الزامی است در این جلسه باید در رابطه با مصرف هر دارویی که دارید با پزشک صحبت کنید و اطلاعات کاملی را از سابقه بیماری های پوستی و یا عفونی خود بدهید. در صورت مصرف هر دارویی بهتر است تا آن را به اطلاع پزشک تان برسانید زیرا بسیاری از دارو ها مانند رقیق کننده ها از کنتراندیکاسیون های جراحی ( شرایط بازدارنده انجام جراحی) باشند. این داروها پالویکس، کومادین و هپارین را نیز شامل می شوند.

مهم ترین مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو

  •  پرهیز از مصرف برخی دارو: همان طور که در ابتدای این بخش گفتیم ضرورت مراقبت قبل از جراحی کاشت مو بسیار است از این رو بهتر است تا به توصیه های پزشک توجه داشت و یک هفته پیش از جراحی از مصرف ویتامین های B یا E خودداری کنید زیرا مصرف این نوع ویتامین ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. علاوه بر این نوع ویتامین ها بهتر است تا از آسپیرین یا هیچ داروی ضد التهاب دیگری NSAIDها پرهیز کنید فراموش نکنید تا مصرف دارو های تجویز شده ( شامل دارو های قلب و فشار خون ) حتما باید در زمان مشخص حتی روز جراحی نیز مصرف شود .

مهم ترین مراقبت های قبل از جراحی کاشت مو

  •  سیگار کشیدن: از مضرات کشیدن سیگار می توان به تنگ شدن عروق خونی و کاهش انتقال جریان خون به جمجمه اشاره داشت که مصرف آن در این دوران باعث دیرکرد در بهبود ضعیف زخم ها بعد از پیوند مو می شود همچنین باعث عفونت زخم و همچنین احتمال باقی ماندن جای زخم ها می شود که بهتر است در صورت مصرف سیگار یک یا را افزایش دهند. سیگار کشیدن همچنین می تواند رشد مو را کاهش دهد. اثرات زیان آور سیگار کشیدن، بهتر است تا یک هفته قبل از جراحی مصرف آن را کنار بگذارید.
  •  نوشیدنی های الکی: از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل حتی با کمترین درصد نیز خودداری کنید.

مراقبت های ویژه در روز جراحی کاشت مو

  •  بهتر است تا در روز جراحی کاشت مو به هیچ وجه استرس نداشته باشید و قبل از مراجعه به کلینیک موهایتان را با استفاده از همان شامپوی همیشگی تان کاملا بشویید. و به هیچ وجه بعد از استحمام از اسپری، ژل یا سایر محصولات حالت دهنده مو استفاده نکنید.
  •  لباسی را انتخاب کنید که یقه گشاد داشته باشد تا در هنگام پوشیدن یا در آوردن لباس یقه لباس تان روی سرتان کشیده نشود. و آسیبی به موهای پیوند شده وارد نشود
  •  به هیچ وجه در روز مراجعه از اسپری و ادکلن استفاده نکنید
  •  صبح روز مراجعه به کلینیک حتما صبحانه میل کنید نگران وعده ناهار نباشید زیرا بیشتر کلینیک ها وعده ناهار دارند اما در صورتی که ساعت مراجعه شما به کلنیک برای کاشت مو بعد از ظهر باشد در این صورت حتما یک ناهار سبک میل کنید.
  •  با توجه به این که مصرف نیکوتین باعث بروز خونریزی می شود بهتر است تا چند روز مانده به جراحی و در روز جراحی قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری را به هیچ وجه ننوشید.
  •  با توجه به این که ممکن است تا در طی روند کاشت دارو هایی دریافت کنید که باعث ایجاد خواب آلودگی شود بهتر است تا یک همراه با خود داشته باشید زیرا اجازه رانندگی را ندارید.مراقبت های قبل کاشت مو
  •  بانداژ روی سرتان یک روز بعد از جراحی و بلافاصله پیش از حمام کردن، برداشته می شود. و شما به بانداژ نیاز ندارید توجه داشته باشید که در زمان شستشوی سرتان فشار آب مستقیم روی سرتان نباشد تا اسیبی به موهای پیوند شده وارد نشود.

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*