Notice: Array to string conversion in /home/h167248/domains/ahvazclinic.ir/public_html/wp-content/themes/clinicmehrzad/header.php on line 9
مراقبت های بعد کاشت مو | نکات و مراقبت بعد کاشت مو

مراقبت های بعد کاشت مو

می 14, 2020
تعداد بازدید : 346

مراقبت های بعد کاشت مو چیست

مراقبت های بعد کاشت مو

دست یافتن به زیبایی امروزه از مهم ترین مسائلی است که همراه افراد به دنبال آن هستند جراحی های زیبایی کمک می کند تا فرد عیوب خود را با آن رفع کند از جمله جراحی های زیبایی می توان به کاشت مو اشاره داشت که با این کار تغییر بسیار زیادی در ظاهر چهره افراد ایجاد می شود که بسیار رضایت بخش است.

در کاشت مو مهم ترین کار برای دست یافتن به نتیجه مناسب مراقبت از آن است معمولا بعد از انتخاب جراح مناسب برای این کار در رسیدن به نتیجه نهایی مراقبت از اولین روز پس از کاشت مو بسیار الزامی است. با توجه به این که بعد از کاشت در روز های ابتدایی تار های مو در حال سازگاری با محل جدید شان هستند. از این رو باید محل جدید تمیز نگه داشته شود. بنابراین تمیز شدن پوست های اطراف کاشت شده، بسیار مهم است زیرا به رشد موهای جدید کمک می کند.
بهتر است که بعد از جراحی و بعد از روز اول که کمی تورم و خون های خشک شده روی سر وجود دارد از خاراندن سر و یا شستشو آن پرهیز کنید. بهتر است تا در زمان استراحت سرتان را روی بالش قرار ندهید تا فولیکول های تازه پیوند شده نریزند ما در این بخش مناسب ترین راه های مراقبت بعد کاشت مو را برایتان به طور کامل شرح می دهیم .

مراقبت چند روز بعد کاشت مو

 • برای بهبودی زخم بهتر است تا افراد سیگاری حداقل تا دو هفته از استعمال سیگار و قلیان خودداری کنند.
 • بهتر است تا در روزهای اول از شستن مو های خود اجتناب کنید. و از عرق کردن سر خود جلوگیری کنید زیرا عرق بیش از حد باعث عفونت سر می شود در این زمان به هیچ وجه از کلاه یا روسری استفاده نکنید زیرا باعث آسیب به فولیکول پیوند شده می شود.
 • بهتر است تا در روز های ابتدایی پیوند برای جلوگیری از آسیب رساندن به گرافت های مو از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در زمان شست و شو به آرامی موهای خود را با شامپوی مناسب شست و شو دهید و سر خود را بدون وارد شدن فشار مستقیم آب خیس و ناحیه سر را به آرامی با حرکت‌های چرخشی به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید.
 • برای جلوگیری از عفونت زخم پشت سر بهتر است تا بیمار از کرم ضدعفونی کننده در نواحی پشت و اطراف سر استفاده کند.
 • بهتر است تا از انجام فعالیت بدنی شدید مثل شنا ، بدنسازی ، فوتبال یا والیبال تا یک ماه پرهیز کنید. در روز پنجم شما بایستی تا ماساژ دادن سر را شروع کنید در این روز می توانید تا ناحیه سر را به صورت مستقیم در معرض فشار آب قرار دهید.

مراقبت های طولانی مدت کاشت مومراقبت های طولانی مدت کاشت مو

با توجه به حساس بودن نوع جراحی بهترین راه برای نتیجه گیری عالی از این جراحی مراقبت از ان است تا فرد به موهای ایده ال خود دست پیدا کند تاثیر مو در زیبایی افراد بسیار اهمیت دارد و امروزه افرادی که با این مشکل روبرو هستند با روش هایی مانند کاشت به دنبال رشد مجدد مو هایشان هستند.

در مبحث مراقبت های طولانی مدت کاشت مو باید به نکاتی توجه کرد که این نکات عبارتند از:

 •  استفاده از شامپوهای مخصوص تا زمان تمام شدن
 •  استفاده از لوسیون و کرم
 •  تا یک ماخ بعد از کاشت مو نباید از کرم، فوم، ژل، یا سایر محصولات حالت دهنده مو استفاده کنید
 •  نباید از رنگ مو برای مدت حداقل 30 روز پس از عمل جراحی استفاده کنید
 •  محصولات مناسب برای مراقبت از مو پس از عمل جراحی کاشت مثل قطره‌ها و کرم‌های موضعی را جدی بگیرید

با توجه به مواردی که گفته شد معمولا رعایت این نکات کمک می کند تا رشد موها با سلامت و ضخامت انجام شود معمولا رعایت این نکات برای کاشت مو مردان و زنان یکسان است و با توجه به این که نتیجه نهایی عمل پس از 9 ماه تا یک سال مشخص می شود بهتر است تا رشد مجدد مو صبور باشید. موها ی کاشته شده دائمی و قابل رشد هستند. به طور طبیعی ریزش روزانه 60 تا 100 تار مو عادی است در صورتی که دچار ریزش موی شدید باشید به پزشک تان مراجعه نمایید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*