Notice: Array to string conversion in /home/h167248/domains/ahvazclinic.ir/public_html/wp-content/themes/clinicmehrzad/header.php on line 9
مراحل کاشت مو | مراحل کاشت مو چیست

مراحل کاشت مو

می 14, 2020
تعداد بازدید : 679

مراحل کاشت مومراحل کاشت مو و مدت زمان رشد مو پس از کاشت برای کسانی که قصد دارند برای کاشت مو اقدام کنند بسیار مهم بوده و می خواهند پیش از اقدام از تمامی مراحل کاشت مو و دوران نقاهت آن اطلاعات کافی به دست آورند و پس از بررسی مراحل کاشت مو در هر روش، روش کاشت موی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

داشتن مو های پرپشت و زیبا یکی از فاکتور های مهم زیبایی است، مو ها تاثیر بسیاری در ظاهر و زیبایی فرد دارند به همین منظور برای مقابله با معضلی به اسم ریزش مو که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند، راه حلی به نام کاشت مو کشف شد و بیماران با طی مراحل کاشت مو پس از مدتی دوباره شاهد رشد مو های خود خواهند بود.
در زمان های قدیم افرادی که ریزش مو داشتند به دلیل نبود راه درمانی مناسب و کاشت مو به مرور دچار طاسی سر می شدند و این امر نیز بسیار طبیعی بود چرا که اگر به زمان های بسیار دور بازگردیم علائم طاسی را در بسیاری از آن ها مشاهده می کنیم اما امروزه پزشکان توانسته اند با دست یابی به روش ها و مراحل کاشت مو استرسی به اسم ریزش مو و طاسی را از مردم دور کنند.
امروزه همه مردم اعم از زن و مرد اگر ریزش مو داشته باشند و یا به دلایل ارثی دارای مو های کم پشتی باشند برای کاشت مو اقدام می کنند. بسیاری از زنان برای کاشت ابرو اقدام می کنند و مردان نیز بیشتر تمرکزشان بر روی موی سر و ریش هایشان است.
طی مراحل کاشت مو با توجه به روش انتخابی کاشت مو توسط بیمار متفاوت است به همین دلیل بیمار قبل از انجام هر کاری باید اطلاعات لازم را درباره روش های مختلف کاشت مو به دست آورد سپس روش مورد نظر خود را انتخاب کند.
اما نکته ای که همه بیماران باید در نظر داشته باشند این است که تمام مراحل کاشت مو به صورت سرپایی بوده و به هیچ عنوان نیاز به بیهوشی و یا بستری شدن نیست. در جلسه اول نیز پس از کاشت مو که چندین ساعت طول می کشد، نواحی که کاشت مو بر روی آن انجام شده است توسط پزشک پاسمان شده و در روز دوم پانسمان ها را باز می کند و حتی بیمار می تواند در دوز دوم استحمام کند. در نتیجه مراحل کاشت مو چندان پیچیده و ترسناک نیست و متقاضیان می توانند با خیال راحت برای کاشت مو های خود اقدام کنند.

مراحل کاشت مو چیست

آمادگی برای کاشت مو

پس از انتخاب روش و مراحل کاشت مو، آمادگی برای کاشت مو اولین گامی است که باید توسط بیمار برداشته شود اما چگونه؟

  •  یک ماه پیش از عمل از استعمال دخانیات خود داری کنید.
  • 10 یا 15 روز پیش از عمل از مصرف هر گونه قرص و کپسول ویتامین E، قرص های آسپرین و حاوی آسپرین، دارو های ضد انعقاد خون خودداری کنید چرا که ممکن است به دلیل خونریزی شدید عمل شما متوقف شود.
  •  از مصرف هر گونه مشروبات الکلی خود داری کنید.
  •  اگر قرار است در شهر دیگری عمل شما انجام شود سعی کنید یک شب قبل از عمل در جایی نزدیکی کلینیک مورد نظر بمانید چرا که تاخیر در رسیدن سبب لغو عمل و در نتیجه دریافت خسارت از شما خواهد بود.
  •  یک هفته پیش از عمل پزشک خود را در جریان هر گونه داروی مصرفی خود مانند ویتامین ها، مکمل های غذایی، ترکیبات درمانی گیاهی و… قرار دهید.
    – و…
    اقدامات زیادی وجود دارند که هنگام کسب اطلاعات از مراحل کاشت مو می توانید از پزشک خود سوال کنید و پزشک با حوصله تمامی آن ها را به شما توضیح خواهد داد.

آمادگی کاشت مو

انتخاب کلینیک کاشت مو

پس از کسب اطلاعات کافی درباره روش ها و مراحل کاشت مو نوبت به انتخاب کلینیک زیبایی کاشت مو و پزشک مورد نظر می رسد. این مرحله بسیار حساس بوده و باید توجه ویژه ای به آن شود. شما برای انتخاب کلینیک مناسب می توانید نمونه کار های آن ها را ببینید و حتی با بیمارانی که در مطب هستند و کاشت مو انجام داده اند صحبت کنید و از میزان رضایت آن ها از کاشت موی خود و همچنین چگونگی طی مراحل کاشت مو که بسیار مهم است سوال کنید.
البته هزینه ها نیز در انتخاب کلینیک کاشت مو و همچنین روش و مراحل کاشت مو موثر است حتی بسیاری از مردم به خاطر کم کردن هزینه های خود روش جراحی خود را نیز تغییر می دهند چرا که هزینه کاشت مو به روش های سنتی به مراتب پایین تر از روش های نوین است.

مراحل کاشت مو در روش FIT

مراحل کاشت مو در روش FIT به این صورت است که فولیکول ها و گرافت های مو از پشت سر فرد برداشته شده و در محل مورد نظر کاشته می شود. این روش نسبت به روش FUT بسیار بهتر است چرا که در این روش نتیجه کاشت مو بسیار رضایت بخش تر از روش FUT است. البته این روش نیز معایبی دارد که می توان به خونریزی، دوران نقاهت، استراحت بعد از عمل، تورم در نواحی سر و… اشاره کرد.

مراحل کاشت مو در روش SUT

روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو شناخته شده است و تا به امروز بسیاری از بیماران با استفاده از این روش کاشت مو انجام داده اند. مراحل کاشت مو در روش SUT از جمله کم عوارض ترین و راحت ترین روش ها بوده و طرفداران زیادی نیز دارد چرا که امروزه از این روش در بهترین و مجهز ترین کلینیک های جهان استفاده می شود.

مراحل کاشت مو در روش SUT به این صورت است که برای برداشت و کاشت فولیکول های مو از دستگاه اتوماتیک استفاده می شود که این کار ریسک آسیب دیدن گرافت های مو را حذف می کند در حالی که در روش های قدیمی از هولدر های دستی برای برداشت فولیکول های مو استفاده می شد و امکان صدمه رسیدن به گرافت های مو بسیار زیاد بود. در روش SUT می توان از دیگر نواحی بدن مانند نواحی سینه و ریش نیز عملیات برداشت فولیکول های مو را انجام داد.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*