Notice: Array to string conversion in /home/h167248/domains/ahvazclinic.ir/public_html/wp-content/themes/clinicmehrzad/header.php on line 9
روش های کاشت مو | بهترین روش کاشت مو

روش های کاشت مو

می 14, 2020
تعداد بازدید : 583

روش های کاشت موبدون شک همه ی ما انسان ها ذاتا به دنبال زیبایی هستیم و همواره خواهان زیبایی خواهیم بود . در این میان مو به عنوان یکی از اجزای بدن انسان تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهری دارد . متاسفانه افراد زیادی با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند . این موضوع نگران کننده است ، چرا که ممکن است در نهایت به طاسی منجر شود .

در گذشته تنها راه حل طاسی استفاده از کلاه گیس بود . باید بگوییم که امروزه با وجود روش های مختلف کاشت مو دیگر جای نگرانی وجود ندارد . تنها نکته ی قابل توجه این است که فرد بر حسب وضعیت مو و وسعت طاسی روش مناسبی را برای کاشت مو انتخاب کند . ما در ادامه این مقاله انواع روش های کاشت مو را به شما معرفی می کنیم .

انواع روش های کاشت مو

امروزه با پیشرفت علم و فناوری روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام دارای مزیت هایی هستند .انواع روش های کاشت مو عبارتند از :

  •  روش SUT
  •  روش FUE
  •  روش FIT
  •  روش BHT
  •  روش FUT
  •  روش FUG

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین متد های کاشت مو می باشد . این روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است .تقریبا تمام مراحل کاشت مو به روش SUT توسط دستگاه های اتوماتیک با نظارت پزشک انجام می شود . نتایج حاصل از روش SUT بسیار طبیعی بوده و برای حل مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان قابل استفاده است .

کاشت مو به روش SUT جزو بهترین روش های کاشت مو به شمار می رود و در انجام آن نیازی به بیهوشی و جراحی نمی باشد . از این رو در مورد اسکار و عوارض بیهوشی ناشی از جراحی نگرانی وجود ندارد . تراکم موها در روش SUT در مقایسه با سایر روش هایی همچون FIT و FUT سه برابر است .
روش SUT به عنوان یکی از روش های موفق در کاشت مو به شمار می رود و در بهترین و پیشرفته ترین کلینیک های کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد . خط رویش موها در این روش بسیار طبیعی است و انجام این روش نیازی به تکرار جلسات ندارد و کاشت مو در طی یک جلسه قابل انجام است .

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE جزو جدیدترین تکنیک ها در کاشت مو است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است . لازم به ذکر است که روش FUE مکمل روش SUT بوده و در سطح دنیا برای کاشت مو استفاده می شود . از مزیت های مهم روش FUE برای کاشت مو این است که در این روش نیازی به بیهوشی و انجام عمل جراحی نمی باشد ، از این رو این روش بدون اسکار ، درد و خونریزی خواهد بود .

در این روش پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند و با استفاده از یک نوار کوچک که دارای 1500 تا 2500 گرافت است حدود 7000 تا 9000 تار مو را برداشت کرده و گرافت های فولیکول های مو را زیر میکروسکوپ به صورت واحد های یک ، دو و یا سه تایی جدا کرده و برای کاشت به قسمت های دیگر بدن آماده می کند . نتایج حاصل از روش FUT بسیار طبیعی است و وها تراکم بالایی خواهند داشت .

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT جزو رایج ترین متدها برای کاشت مو است . در روش FIT برای کاشت مو نیازی به بیهوشی و انجام جراحی نیست .در این روش پزشک با استفاده از سوزن های خیلی ظریف موها را تار به تار از بانک موی فرد( پشت سر) برداشت می کند و برای کاشت در قسمت طاسی آماده می کند . در این روش جای اسکار باقی نمی ماند . تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت مو با استفاده از روش FIT 2 الی 3 جلسه خواهد بود .

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT یکی از تکنیک های کاشت مو است که در مورد افرادی که بانک موی کمی دارند ، استفاده می شود . در این روش پزشک با استفاده از متد پانچ به جای برداشت از موهای پشت سر فرد ، از موهای قسمت های دیگر بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد ، استفاده می کند .

در این روش به دلیل استفاده از موتور پانچ برای برداشت مو ، سرعت جراحی بالا است . از آنجایی که ممکن است استفاده از موتور پانچ برای برداشت مو ، مخصوصا در مورد موهای ظریف به فولیکول های مو آسیب برساند ، از این رو برای برداشت مو از پانچ های ظریف استفاده می شود .

کاشت مو به روش FUT

FUT به معنای پیوند دادن واحد های فولیکولی به عنوان یک روشی برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت مو به روش FUT با نام روش جراحی نیز یاد می شود ، چرا که این روش در اتاق عمل و با بیهوشی انجام می شود . در این روش فولیکول های مو با برش نواری به عرض 2 سانتی متر از پشت سر برداشته شده و برای کاشت آماده می شود .و در محل پذیرنده مو کاشت می شود . جای اسکار ناشی از روش FUT ماندگار است .

کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG یک روش جراحی برای کاشت مو است . و جزو روش های سنتی برای کاشت مو است . این روش کاشت مو شباهت خیلی زیادی به روش FUT دارد . در روش FUG از بیهوشی موضعی برای انجام جراحی استفاده می شود . و موها به صورت تار به تار از پشت سر برداشت می شود و برای کاشت در محل مورد نظر آماده می شود .

این روش برای افرادی که دچار ریزش موی دائمی هستند و در پشت سر خود تراکم موی بالایی دارند ، مناسب است . چرا که نتایج حاصل از روش FUG دائمی است و بسیار طبیعی به نظر می رسد .

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*